Як змастити кубик рубика

Купивши кубик рубіка, ми думаємо, що потрібно навчиться його збирати і все. Але це не так. Потрібно ще й знати особливості догляду механічних головоломок. Особливо коли це не бюджетний спортивний кубик.

Як ми знаємо, кубик – це складний внутрішній механізм. Усередині є хрестовина, пружини, гайки та інше. Все це потребує догляду. В улюблену головоломку забивається пил, механізм починає заїдати, механізм зношується, піддається впливу морозу та вологи. Кубики необхідно змащувати спеціальним мастилом для головоломок.

Як зрозуміти, що кубик пора почистити і змастити:

  • головоломка не така плавна як була раніше;
  • відчувається сильне тертя;
  • при обертанні куб заїдає;
  • рубик неконтрольований, швидкий;
  • або навпаки хочеться його прискорити;
  • чується скрип при крученні;
  • сухе обертання;
  • пройшло кілька місяців після покупки і ви ще жодного разу його не змащували.

Важливо розуміти, що змащувати кубики необхідно хоча б раз на місяць, навіть якщо жодних проблем немає. Першим завданням буде підібрати правильно мастило. Вибір мастила залежить від ваших цілей – потрібно уповільнити чи прискорити кубик.

Мастило має бути спеціалізоване, щоб не нашкодити головоломкам. У жодному разі не рекомендується застосовувати автомобільне ВД 40, мастило з домішками, просте масло, автомобільна олія, вазелін, крем, мило. Не можна мочити та мити головоломки у воді.

Мастило для кубиків - на силіконовій основі, без домішок. Відрізняється найчастіше консистенцією.

Які бувають мастильні засоби для рубиків

  • Рідкий силікон. Такий тип мастила використовують для прискорення іграшки. Іноді вони бувають на водній основі і через це швидко вивітрюються. Тому це швидше не доглядовий засіб, а засіб для покращення швидкості. Можна використовувати перед змаганнями для налаштування куба. Це може додати секунд та вплинути на результат. Рідке мастило люблять за швидкий ефект і можливість капнути його куди завгодно, незважаючи на таку ж швидку витрату.
  • Густе мастило. В'язке густе мастило застосовується для уповільнення куба. Коли потрібно більше контролю та стабільності. Через брак досвіду часто кубік може обертатися швидше за вас. Густий засіб допоможе трохи сповільнити його. Як і затягування гайок. У разі скрипу допоможе змазування пружини, необхідно капнути розчин безпосередньо на пружинки, попередньо відкрутивши гайки. В'язкий розчин використовують у невеликих кількостях, зазвичай пари крапель цілком достатньо. Його надовго вистачає. Для оптимальності можна змішувати густе і рідке мастило і застосовувати їх одночасно.
  • Універсальний засіб. Найкраще підійде універсальний спрей, який застосовується до будь-якого типу механічної головоломки. Цей тип догляду підійде для постійного використання та впливатиме на загальний стан механізму, плавність обертання, м'якість ходу.

 

Купити мастило для кубиків загалом не проблема, потрібне можна знайти у магазині голоаоломок. Наступне питання – як його застосовувати. Скільки його потрібно, як часто, куди капати.

Інноваційне кубобудування продумує все, навіть проблему швидкого випаровування мастила. Наприклад, знамениті стільники від Ган допомагають затримуватися мастилу якомога довше і не вивітрюватися. Таким чином, витрата зменшується, ефект зберігається.

Як змастити кубік рубіка

Насамперед подбайте про те, щоб куб був чистим. Там не повинно бути пилу та сміття. Інакше це все змішається із силіконом і іграшка буде крутитися ще гірше. Кубики заборонено мити водою та миючими засобами! Обережно протріть його серветкою. По можливості розберіть та почистіть кожну деталь.

Способи змастити рубики:

  • Розібрати повністю, витерти залишки пилу та сміття, протерти мастилом кожну деталь, залишити все десь на півгодини, зібрати назад. Це найефективніший спосіб догляду.
  • Дістати куточок, капнути або збризкати засіб усередину, акуратно розподілити силікон по всіх гранях куба.
  • В отвір між сторонами кубика рубика вбризнути спреєм або крапнути пару крапель мастила (зазвичай від 2 до 5 крапель). Поступово розподілити його по всій головоломці. Відсуньте одну грань убік для зручності. Це найшвидший і найпростіший спосіб.

Після кожної з процедур рубик можна протерти серветкою зверху, витерти залишки жиру. Професійні спідкубери, які розуміються на всіх нюансах і різновидах мастил можуть змішувати мастила і використовувати їх досить часто. Проте, зазначимо, що куби з наліпками небажано часто змащувати. Наліпки схильні відходити з часом.