Українські головоломки

У світі існує багато головоломок від різних світових брендів та відомих винахідників. Усі знають про кубик рубика, але мало хто знає про головоломки з України.

Говорячи про українські головоломки йдеться як про те, що вигадали українські винахідники, так і про те, що просто виготовляється в Україні. Перше – це інтелектуальна власність. Другий варіант – це якість, адаптивний дизайн, натуральні матеріали, наша праця.

Популярні українські головоломники

 

 

В Україні було багато людей, хто горів ідеєю вигадати щось незвичайне, створити захоплюючу гру. Серед них всесвітньо відомий Сергій Грабарчук. Знаменитий український дизайнер народився в Ужгороді, Україна. Він вигадав багато різних головоломок, але найвідоміша на весь світ - це лита головоломка з металу Підставка (Coaster). Сергій вигадав свій варіант і відправив ідею популярному японському бренду – Hanayama. Вони збирають ідеї по всьому світу та реалізовують у своїх колекціях. У їхньому асортименті є фінські дизайнери, китайські, австралійські, японські та українські.

Креслення його головоломки підкорило всіх своєю здавалося б простотою, елегантністю, і в той же час практичністю та складністю. Це була не просто досить складна головоломка на збирання та розбирання. Вона ще й виконувала функцію підставки під чашку чи склянку.

Крім того, дизайн української головоломки нагадував прекрасну старовинну прикрасу, плетіння в стилі coiffure (зачіска). Це й справді трохи нагадує косу.

 

 

Головоломки українського виробництва

Багато головоломок, особливо без точного відомого авторства, виробляються в Україні. Деякі адаптуються, удосконалюються чи ускладнюються. В Україні роблять кубики рубіки, дерев'яні головоломки, пазли, настільні ігри, лабіринти, розвивашки для малюків, шахи тощо.

Українські бренди у магазині Мозгус

 

 

  • Кубики рубика та механічні головоломки від Smart Cube. Бюджетний варіант якісних кубів для новачків У лінійці бренду є класичні від 2х2 до 5х5 і незвичайні дзеркальні, млин, аксіс, фішер і т.д.
  • Міні головоломки з дерева Заморочка. Це невеликі штучки ручної роботи, на кшталт пазлів. Виготовляються із фруктових та липових дерев, які виробники збирають у селах України у власників. Натуральні еко заморочки без лаку, гладкі та приємні на дотик. У колекції їх близько 30 різновидів, бувають дуже складні.
  • Точка складання. Це популярний український бренд, із не менш популярними головоломками. У лінійку входить танграм, тешка, пентаміно, кубик або кубики сома, дженга. Компанія Точка складання була заснована Сергієм Таргонею у 2011 році. Всі ігри виготовлені із натурального дерева, екологічні, безпечні.
  • Шашки, цятки, доміно та інше з українського заводу пластмас.
  • Пазли для маленьких дітей, націлені на розвиток та знайомство з навколишнім світом.
  • Настільні ігри. Наприклад, мемологія, склади слова, між нами тощо.

 

 

Насправді, українських головоломок ще дуже багато. Талановиті дизайнери вигадують нові ігри, виробляють та адаптують вже відомі штуки. Знайомтеся з українським, підтримуйте українське, вирішуйте головоломки!