Шахи - гра для всіх

Шахи – популярна настільна гра як для дітей, так і дорослих. Шахи розвивають уважність, інтелект, логічне мислення, стратегічне та тактичне мислення, пам'ять. Саме тому шахова гра корисна і потрібна всім людям. Вона розвиває потрібні навички та здібності для кожної людини.

Почати грати можна загалом у будь-якому віці. Рекомендовано купити шахи і почати вивчати з 3-4 років. Для ефективності та користі для розвитку від гри в шахи варто займатися та вправлятися регулярно. Грати вдома з батьками, ходити на якісь заняття або в школу шахів, грати з друзями, ходити в клуби або грати в шахи онлайн.

Для зручності регулярних тренувань круто, коли у вас є добрий шаховий набір у будинку. Важливо підібрати для себе цю настільну гру зі всієї різноманітності варіантів.

Різновиди гри в шахи

  1. За матеріалом. Шахові фігури можуть бути дерев'яні, із пластику, з каменю, картонні, керамічні тощо. Шахові дошки також можуть бути з дерева, пластику, силіконові, гумові або картонні.
  2. По типу дошки. Випускають дошки для зберігання фігур, дошки футляри, демонстративні для навчання, непромокаючі плакатного типу.
  3. Магнітні та не магнітні. Магнітні шахи дуже зручно брати із собою в дорогу або грати на природі.
  4. Набір з кількох настільних ігор. Це можуть бути шахи, шашки та нарди 3 в 1, комплект шахи + шашки, у наборі з іншими стратегічними іграми на кшталт реверсі, го і т.д. Також у набір можуть входити годинники для шахів.
  5. За розміром поля та висотою короля. Фігури можна купити мініатюрні, дорожню версію. А також садові, великі для інтер'єру. Є стандартна висота короля приблизно 77-97 мм.
  6. З обтяжувачем чи без.
  7. Турнірні Стаунтон. Це спортивні шахові комплекти.
  8. Подарункові, дизайнерські чи декоративні.

Як добре навчитися грати у шахи

Отже, ви визначилися з моделлю шахового набору. Вибрали які вам більше за смаком, за розміром та зручністю. Ознайомилися з асортиментом інтернет магазинів, де можна купити шахи в Україні, на кшталт https://mozgus.ua. Що ж далі? Добре грати в шахи не вийде без основних знань про цю популярну гру. Погодьтеся, без розуміння правил нікуди. Але цього теж замало. Знати як грати та вміти грати – різні речі.

Поради щодо вивчення шахового мистецтва:

  • Почитайте про три загальновідомі стадії в шахах. Дебют, міттельшпіль та ендшпіль. Спробуйте розібратися у цих етапах, вивчити положення фігур, дізнатися про слабкі та сильні позиції.
  • Вивчіть дебюти. Те, як ви почнете партію, дуже важливо для подальшого розвитку подій. Важливо відразу покращити своє становище на дошці та завадити іншому гравцеві зробити те саме. Наприклад, пішаки повинні відразу зайняти центр поля і потім поступово вводити у гру легші фігури.
  • Тренуйтеся з суперниками сильніше за себе. Можна робити це онлайн, у шаховому клубі. Вибираючи супротивника, який грає краще, ви зможете навчитися в нього новому.
  • Обов'язково наприкінці робіть аналіз партії та своїх дій. Уміння аналізувати себе, супротивника та ситуацію на дошці – одна з найважливіших навичок. Розберіть партію на папері, якщо потрібно, або програйте її знову наодинці.
  • Якщо граєте онлайн – вибирайте живих людей. Не потрібно вибирати комп'ютер як партнера.
  • Вирішуйте шахові завдання та різні етюди.
  • Запишіться до школи або на курси та навчайтеся з профі своєї справи.