Як вибрати кубик Рубіка в 2022 році

Кубик Рубіка офіційно визнаний іграшкою, що продається найбільше. За весь час підрахунку продано понад 450 мільйонів екземплярів головоломки. З кожним роком зростає не тільки кількість проданих кубів 3х3, а й випускаються нові моделі. Виробники намагаються здивувати ринок нововведеннями та покращеннями, тим самим ускладнюючи вибір.

То як же вибрати ідеальний кубик? У цій статті я поділюся досвідом, який зміг отримати за 9 років у спідкубінгу, і ви зможете легко обрати свою першу головоломку.

Який бренд найкращий

На сьогодні існує десятки виробників і кожен випускає за 2-3 моделі кубика 3 на 3. Більшість кубиків, які продаються в Україні, випускаються в Китаї. Також на ринку представлені українські головоломки Smart Cube та грецька компанія V-Cube.

Головні міфи стосовно виробників

  1. Китайські кубики погані
  2. Оригінальний Rubik's найякісніший і має найкращий механізм

Зупинимося докладніше кожному з цих міфів

Китайський кубик не завжди означає погану якість. Китайські виробники створюють головоломки на різний бюджет та випускають моделі у ціновому сегменті від 50 до 3 тис. гривень. Головоломками компаній Gan, MoYu, QiYI професійні спідкубери збирають менш ніж за 10 секунд. Загалом на ринку близько 10 виробників зі світовим ім'ям. І всі вони представлені в асортименті магазину Мозгус.

Оригінальний кубик фірми Rubik's не означає, що головоломка перевершує китайські аналоги. Механізм таких головоломок залишився далеко позаду технологій 2022 року. Він більше підійде для людей, котрі відчувають ностальгію за кубиками радянського часу. Як показує досвід, представники молодого покоління після знайомства з оригінальним Rubik's намагаються якнайшвидше перейти на нові механізми.

На що варто звернути увагу під час вибору головоломки

Важливим аспектом є поточний рівень збирання головоломок. Якщо ви тільки вчитеся збирати, то не побачите різницю між звичайним та професійним кубиком для швидкісного збирання. Звичайно, важливо, щоб бажання збирати головоломку і постійно покращувати вміння не розбилося об поганий механізм. Тому не варто економити надміру і купувати кубик у найближчому кіоску. У магазині головоломок Мозгус є широкий вибір якісних бюджетних кубиків.

Також визначтеся із зовнішнім виглядом головоломки. Більшість моделей представлені у двох варіаціях:

  1. Чорний пластик та кольорові наклейки. Такий варіант ближчий до класичного, але наклейки з часом здираються і їх потрібно міняти.
  2. Кольоровий пластик. Яскравіше і практичніше, тому що з часом не потрібно нічого переклеювати.

Зовнішній вигляд не впливає на механізм та обертання головоломки. Однак, наскільки кубик милий вашому оку, може позначитися на загальних емоціях.

Модним трендом є використання магнітів. Функція магнітів схожа на спойлер у гоночному боліді. Завдання магнітів фіксувати грані та зменшувати швидкість для балансування та контролю головоломки.

Якщо ви не збираєте зі швидкістю менше 15 секунд, то навряд чи відчуєте відмінність. Але магнітні кубики мають шарм, який підкуповує багатьох. Серед бюджетних магнітних кубів користується популярністю магнітний кубик українського бренду Smart Cube.

 

Де придбати якісний кубик

Щоб бути впевненим у правильності вибору, рекомендую купити кубик у спеціалізованому магазині. Так ви будете впевнені в належній якості товару, а також зможете отримати вичерпну консультацію від фахівця. З його допомогою ви зможете вибрати той кубик, складання якого приноситиме максимальне задоволення.

По можливості раджу зазирнути в шоуруми магазину Мозгус у ТЦ Городок або ТЦ Нью Вей та власноруч протестувати наявні моделі.

І пам'ятайте головне: навіть найдорожчий і найтехнологічніший кубик не гарантує хороших результатів. Значно важливіше знайти іграшку з приємним обертанням, постійно розвиватися у вивченні нових алгоритмів та удосконалювати старі.

Статтю підготував директор школи спідкубінгу, спідкубер із 9-річним досвідом - Євген Рябоконь.