Які настільні ігри найпопулярніші - Топ 10 найкращих настільних ігор на 2022 рік

У Мозгусі є стільки класних настільних ігор, що просто неможливо вибрати якийсь рейтинг із 10 найкращих. Це різноманітна категорія із великою кількістю різновидів ігор. Настільні ігри - це найпоширеніший спосіб весело та цікаво провести час у компанії. З моменту, коли всі знали лише про монополію, асортимент розширився, і тепер купити настільну гру можна на будь-який смак.

Різновиди настільних ігор

Настільні ігри відрізняються за декількома критеріями. І перш ніж вибирати, що вам підійде найбільше - дайте відповідь собі на пару запитань. З ким плануєте грати, скільки людей, під який настрій та які цілі.

Основні критерії, за якими розрізняють ігри:

  • По віку. Настолки можна знайти для малюків від 3-х років і старше. Сімейного типу – у таку буде цікаво грати всією сім'єю і з дітьми, і з дорослими. Зазвичай, настільні ігри рекомендуються від 8 років. Проте, бувають варіанти 18+.
  • За кількістю гравців. Вибір починається від двох і більше. Наприклад, шахи розраховані на двох людей. А Еліас на необмежену кількість.
  • По ігровому процесу. Вони можуть бути рольовими, сюжетними, розмовними, картковими тощо.
  • За способом взаємодії всіх учасників. Можна змагатися один з одним, кооперуватися, об'єднуватися в команди або суперничати всім проти одного.
  • Послідовність. Механіка настільної гри може бути різною. Іноді це динамічний та непередбачуваний процес. А буває вона послідовно протікає хід за ходом.
  • За жанрами. Настільні ігри дуже різноманітні за характером. Вибрати можна на будь-який смак. Пригодницькі, детективні, стратегічні, фентезійні, фінансові, логічні та пізнавальні.

Топ 10 найпопулярніших настільних ігор 

Ці настільні ігри допоможуть суттєво урізноманітнити ваше дозвілля. Будь-який корпоратив, вечірка з друзями, сімейні посиденьки та домашні вечори з дітьми проходитимуть набагато цікавіше з настільною грою. Яка найкрутіша гра - вибір за вами. Напевно, всі мають свої фаворити. А може, хтось новачок у світі настільних ігор і лише у пошуках відповідного варіанту. Ми пропонуємо розглянути наш топ найпопулярніших.

Вибухові кошенята

 

 

Гра, яка вибухнула не лише на кікстартері, а й для всіх любителів настолок до 2022 року. Це весела та динамічна настолка з дуже стильним дизайном карток. Швидка та з простими правилами. Є вже кілька версій: українська, російська, для дітей та 18+.

Вибухові кошенята у стандартній версії рекомендуються від 10 років, розраховані на 2-5 гравців. Для вечірок та застіль, корпоративів та інших дорослих компаній.

Манчкін

 

 

Манчкін має свій статус популярної гри вже роками. Доповнень вийшло вже безліч, що й не встежити. Він випускається різними мовами з 2000-х років. Це найвідоміша карткова гра розважального характеру. Сесія триває близько години у стандартній версії та чудово занурює у світ монстрів та скарбів.

З цікавого – тут кожен сам обирає суперничати чи допомагати іншому. Класичний варіант розрахований на 3-6 гравців від 12 років та старше.

Мафія

 

 

Фраза - "Місто засинає, прокидається мафія" - стала культовою вже давно. Мафія не втрачає своєї планки. По всьому світу люди збираються до клубів, організовують вечірки, змагання та цілі майстер-класи. Вміти блефувати і переконувати інших - це ще та навичка. Випускається також у різних версіях.

Швидкі та зрозумілі правила. Що більше людей, то цікавіше. Із класним ведучим веселіше. Для великих дорослих компаній.

Аліас (Еліас)

 

 

Аліас ще називають - Скажи інакше. Добре розширює словниковий запас. Підходить і для дітей, і для дорослих. Це чудовий приклад веселої сімейної настільної гри. Можна розбитись на команди або грати просто по черзі на втіху.

Зазвичай грається на час, з підрахунком балів та просуванням по карті до фінішу. Є версії 4+. Кількість гравців не обмежена.

Колонізатори

Об'ємна сімейна гра, з правилами якої потрібно буде розібратися трохи докладніше. Включає і випадок, і вміння домовлятися з іншими, і суперництво. Ігромани всього світу полюбили Колонізаторів за їхню багатогранність і захоплюючість. Можна грати вдвох, із дітьми, у компанії друзів. Стандартна версія розрахована на 2-4 гравці.

Уно

Швидка настільна гра розважального характеру на швидкість реакції та увагу. Без криків та сміху тут не обійтися. Можна грати вдвох. Уно не тільки призначене для веселощів, а й для розвитку дітей та дорослих. Карткова гра стане в нагоді в дорожній подорожі, в перерві на роботі, вдома на карантині.

Даббл

 

 

Даббл, він же доббль - динамічна гра з розвитку уваги, зосередженості, швидкості реакції й хорошого настрою. Можна пробувати грати із 6 років. Варіацій того, як можна зіграти – п'ять. Правила дуже прості. Можна брати у дорогу.

Діксіт

 

 

Настільна гра на уяву, асоціативне мислення та розвиток мови. По суті це трохи психологічна гра. Над усіма виданнями працюють відомі сучасні художники та психологи. Картки викликають у кожного ряд різних асоціацій. Іноді веселі, іноді тривожні. Це відмінний спосіб дізнатися своїх друзів та близьких краще через цю гру. А також зрозуміти, наскільки добре, вони знають вас.

Правила досить прості. Грати можна від 3 до 8 людей. Від 8 років. Для сімейних посиденьок, у компанії друзів, у робочому колективі.

Дженга

 

 

Це не застаріваюча класика. Дерев'яні брусочки, з яких збирається найвища вежа! Можна захопитись навіть одному. Проте, чим більше людей, тим більша напруга та суперництво. Нікому не хочеться, щоб вежа розвалилася саме на його черзі ходити. Іноді вигадуються різні завдання. На брусочках пишуть завдання чи цифри. Можна кидати кубик і тягнути конкретну деталь, з числом, що випало.

Реверсі

Пам'ятаєте крапки у зошиті? Це щось із дитинства, зі шкільних часів. Завдання було оточити своїми точками точки супротивника. Реверси або отелло – має схожі правила. Настолка на просторове мислення, логіку, уважність. Корисна та захоплююча розвага. У магазині Мозгус є магнітна версія, що дуже зручно для подорожей, пікніку і т.д. Гра на двох. Компактно, просто, швидко та захоплююче.

Ну що тепер ви знаєте які настільні ігри купити в https://mozgus.ua/uk. А якщо у вас залишилися ще питання, ми з радістю допоможемо з вибором відповідної розваги під ваші цілі. Робимо доставку по Україні.