Як зібрати Кубик Рубіка. Найшвидший і найпростіший спосіб для початківців

Відразу скажемо, що складання головоломки без інструкції дуже складний процес. Якщо вірити чуткам, то самому Ерно Рубіку знадобилося близько 3 місяців, щоб упоратися зі своїм винаходом. Також багато залежить від того який кубік 3х3 купити.

Наша інструкція була розроблена викладачами школи спідкубінгу, які збирають різні головоломки за лічені секунди. Використовуючи алгоритм нижче, ви зможете легко і швидко зробити свою першу збірку. Якщо вам зручніше формат відео, пропонуємо ознайомитись із відеоінструкцією.

Конструкція кубика Рубіка 3х3

Перш ніж приступити до практики, потрібно розібратися та засвоїти деякі терміни, які будуть зустрічатися надалі. Насамперед розберімось з конструкцією кубика 3 на 3.

26 рухомих елементів скріплені між собою та утворюють куб, який має 6 різнокольорових сторін. Всі частини головоломки поділяються на 3 типи: центри, ребра та кути.

 

рис.1 назви основних елементів кубика Рубіка

 

 

рис.2 Механізм кріплення елементів.

 

Вчимося читати формули та розуміти мову обертання.

Після прочитання наступних кількох абзаців ви говоритимете з головоломкою однією мовою і навчитеся розуміти свій кубик Рубіка швидко і легко.

Зверніть увагу:

  1. Кубик має право, ліво, верх і низ. Під час виконання формули не змінюйте положення кубика щодо себе. Завжди тримайте кубик в тому самому положенні.
  2. У кубику 3х3, як і в інших непарних кубів (5х5, 7х7 ... 17х17) центри утворюють пари і завжди залишаються один навпроти одного. Таким чином, білий центр завжди напроти жовтого, червоний напроти помаранчевого і синій напроти зеленого.

 

 

 

Формули для збирання записуються переважно латинськими літерами. Кожна літера означає поворот певної сторони за годинниковою стрілкою. Якщо поруч із літерою намальовано знак, схожий на апостроф, то грань потрібно повертати проти годинникової стрілки. Кількість поворотів позначається цифрою. Наприклад, формула 2R означає, що потрібно зробити два повороти правої грані за годинниковою стрілкою.

 

Перший етап - складання нижнього шару Кубика Рубіка 3х3

Якщо театр починається з вішалки, то збирання Кубика Рубіка починається з вибору кольору. Виберіть кольори, які будуть розташовані зверху і знизу та запам'ятайте їх. Наприклад, ми вирішили, що синій колір буде унизу, а зелений угорі. У такому положенні потрібно тримати головоломку до складання першого шару.

 

Складання правильного хреста на нижній грані кубика.

Правильним називається хрест, у якому перша сторона ребра збігається за кольором із центром нижньої грані, а друга збігається із центром бічної грані. На ілюстрації нижче показано приклад правильного складання.

Для збирання правильного хреста не потрібно використовувати складну схему. Вам достатньо озброїтися своїм просторовим мисленням, моторикою, і за кілька хвилин ви зможете виконати це завдання.

 

 

Складання кутів

Після складання хреста переходимо до на складання кутів першого шару. Продовжуємо тримати кубик хрестом униз.

Шукаємо потрібний кут. Кути мають три кольори. Один з них має бути синім, а два інших повинні відповідати кольорам бічних граней. У нашому випадку ми ставимо синій-жовтий-червоний куточок між відповідними центрами.

1.Знаходимо кут і переміщуємо у верхню грань над місцем, куди він має стати.

2.Застосовуємо формулу URU’R’ і повторюємо, доки елемент не стане на місце.

Переходимо до іншого кута і повторюємо кроки 1-2.