Кількість
|
Вартість
|
||
|
Настільна гра Калаха особливо сподобається любителями яскравих та красивих самоцвітів. Адже "головну роль" тут виконують саме різнокольорові камінці, якими гравці по черзі заповнюють лунки. Припускають, що Калах бере свій початок з Африки. Оскільки ігрові дошки знаходили археологи в Азії, Африці, і навіть знайшли малюнки на стінах періоду Стародавнього Єгипту. І з огляду на вік походження цієї гри, можна припустити, що люди тих часів не могли придумати погану гру. По своєму ряду Калах ставиться з логічним ігор, а це не дивно, враховуючи її вік. Що входить до набору: дерев'яна дошка 48 скляних "дорогоцінних" каменів.
Правила гри:
Перед початком гри у всі 12 лунок (крім великих лунок «калахів») розкладають однакову кількість каменів від 3 до 6 штук на лунку.
Посів (ходи) роблять по черзі, крім випадків повтору ходу. Право першого ходу визначають жеребом або за домовленістю. У всі наступні лунки, у тому числі у свій «калах», але пропускаючи «калах» противника. Напрямок руху: у своєму ряду зліва направо до свого «калаха» далі в ряду противника праворуч наліво, минаючи його «калах» і повертаючись у свій ряд. в неї теж кладеться один камінь (супернику).
Захоплення каміння
Як вже описано вище, захоплення одного каменю здійснюється простим ходом до свого «калаха» (і далі), де камінь залишається захопленим. Лунка в ряді супротивника не порожня, тоді він забирає все каміння з протилежної лунки разом зі своїм останнім каменем і переносить у свій «калах». З «калаху» каміння не виймається до закінчення партії.
Повторення ходу
Якщо останній у ході камінь потрапляє у «калах», то гравець робить ще один хід. Так хід може повторюватися кілька разів.
Закінчення партії
Гра завершується, коли один із гравців захоплює більше половини всіх каменів.