Купивши кубик рубіка, ми думаємо, що потрібно навчиться його збирати і все. Але це не так. Потрібно ще й знати особливості догляду механічних головоломок. Особливо коли це не бюджетний спортивний кубик.
Як ми знаємо, кубик – це складний внутрішній механізм. Усередині є хрестовина, пружини, гайки та інше. Все це потребує догляду. В улюблену головоломку забивається пил, механізм починає заїдати, механізм зношується, піддається впливу морозу та вологи. Кубики необхідно змащувати спеціальним мастилом для головоломок.
Важливо розуміти, що змащувати кубики необхідно хоча б раз на місяць, навіть якщо жодних проблем немає. Першим завданням буде підібрати правильно мастило. Вибір мастила залежить від ваших цілей – потрібно уповільнити чи прискорити кубик.
Мастило має бути спеціалізоване, щоб не нашкодити головоломкам. У жодному разі не рекомендується застосовувати автомобільне ВД 40, мастило з домішками, просте масло, автомобільна олія, вазелін, крем, мило. Не можна мочити та мити головоломки у воді.
Мастило для кубиків - на силіконовій основі, без домішок. Відрізняється найчастіше консистенцією.
Купити мастило для кубиків загалом не проблема, потрібне можна знайти у магазині голоаоломок. Наступне питання – як його застосовувати. Скільки його потрібно, як часто, куди капати.
Інноваційне кубобудування продумує все, навіть проблему швидкого випаровування мастила. Наприклад, знамениті стільники від Ган допомагають затримуватися мастилу якомога довше і не вивітрюватися. Таким чином, витрата зменшується, ефект зберігається.
Насамперед подбайте про те, щоб куб був чистим. Там не повинно бути пилу та сміття. Інакше це все змішається із силіконом і іграшка буде крутитися ще гірше. Кубики заборонено мити водою та миючими засобами! Обережно протріть його серветкою. По можливості розберіть та почистіть кожну деталь.
Способи змастити рубики:
Після кожної з процедур рубик можна протерти серветкою зверху, витерти залишки жиру. Професійні спідкубери, які розуміються на всіх нюансах і різновидах мастил можуть змішувати мастила і використовувати їх досить часто. Проте, зазначимо, що куби з наліпками небажано часто змащувати. Наліпки схильні відходити з часом.